Hemen Bilgi Alın: 0537 366 10 80

E Katalog Tasarımı

Her işletme ya da firmanın muhakkak bir e katalog tasarımı yaptırmaya ihtiyacı vardır. Özellikle e katalog tasarımı yaptırmayı hedefleyen firmaların katalog tasarımı yardımı alması gerekir. E katalog hazırlama hizmetimiz ile firmaların müşterilerine daha kaliteli bir şekilde pazarlama yapmasına yardımcı oluyoruz. Çünkü insanlar firmanızın basılı kitap şeklinde olan kataloğuna her zaman kolayca ulaşamayabilirler. Fakat e katalog hizmeti ile insanlar internet ortamında sizin ve ürünlerinizin hakkında kolay bir şekilde bilgi sahibi olabilirler. E-Katalog tasarımınızın rakiplerinize fark atmak için sürekli güncellemeler yapmak ve kataloğu farklı olma adına çarpıcı içerikler sunarak müşterilerinize sunmanız gerekir. Bilişim dünyası ve yeni nesil insanlar için böyle bir çalışma son serece başarılı neticeler verir.

Neden E-Katalog

E Katalog Hazırlama Aşamasında Neler Yapılmalıdır?

Kataloglar, firmaların vermiş olduğu hizmetler ve ürünlerin tanıtımının titiz bir şekilde hazırlandığı tanıtım araçlarından biridir. E-Kataloglar bir nevi firmaların dışarıdan bakan müşterilerine sundukları geniş bir vitrine benzer. Bu sebeple tüm ayrıntıların burada bulunması gerekir. Öyle ki bakan müşterilerin aklına takılacak soru olmayacaktır. Yani müşterinin aradığı tüm soruların cevaplarının kataloglarda bulunması gerekir. E-Kataloglarda yer verilecek markanın ürünleri hakkında açık ve net bilgiler verilmelidir. Kataloglar görsellerle zengin tutulmalı ve firmanın vizyonuna uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Verilmek istenen mesajlar doğrudan verilmeli yoğunluk oluşturulmamalıdır. Katalog tasarımı sırasında kesinlikle alanında tecrübeli uzmanlardan destek alınmalıdır. Metinler için de edebi dile önem veren kişilerden yardım alınmalıdır.

E Katalog Kullanmanın Avantajları Nedir?

E katalog son derece kolay bir uygulamadır. Bu sebeple kesinlikle her işletmenin bir e kataloğu olmalıdır. Çünkü çok büyük avantajlar sağlıyor. En önemli avantajı hazırlandığı gibi hemen uygulamaya konulmasıdır. Ardından istenilen değişiklikler ve eklemeler yapılabilmektedir. Özellikle içerisine slayt ve videoların konulması büyük bir paya sahiptir. Mesela bir mobilya firmasının ürünlerinin videolarını çekip koyması ürünlerin daha yakından görülmesini sağlayacaktır. Ayrıca hazırlanan kataloglar sosyal medya hesapları üzerinden de yayınlanabilir. Bu durum ise daha fazla insana ulaşma anlamına gelir. Hazırlanan kataloğun tüm cihazlardan görüntülenmesi için çözünürlüğünün iyi olması gerekir. Yani her cihazdan rahatça takip edilmesi yine artı bir avantajdır.

E Katalog Oluşturmanın Tek Tek Adımları Nasıl Olur?

Hangi alanla ilgili katalog hazırlanacaksa ilk önce katalog tasarımının hazır hale getirilmesi gerekir. Eğer tasarımınız hazır ise dosya tarafımıza mail veya wetransfer yardımıyla gönderilmesi gerekir. Gönderdiğiniz veya bizim tarafımızdan dizayn edilmiş tasarım sayfalar e sayfalar haline dönüştürülmüş olarak karşımıza çıkacaktır. Bundan sonraki aşamada e-katalog web sitenizin veya ekatalog.gen.tr altında yayına açılır. Bizim sunduğumuz yayın hizmeti için ekstra bir ücret ödemezsiniz. Son derece kolay ve pratik olan bu uygulama ile dilediğiniz şekilde kataloğu hazırlatmak sizin elinizdedir.